Zápasy
Fotogaléria
Návštevná kniha

Arsenal - Chelsea 1:1

Chelsea stratila šancu na titul po remíze na Emirates Stadium s domácim Arsenalom 1:1. Chelsea bola po celý zápas lepšia, tlačila sa dopredu a chcela za každú cenu zvíťaziť. Mala veľa šancí, ktoré žiaľ zostali nepremenené. Chelsea vyvinula obrovský tlak, paradoxne však inkasovala z penalty po faule Boulahrouza. Penaltu premenil v 43. minúte Gilberto Silva. Boulahrouz sa navyše musel porúčať z ihriska a Chelsea tak musela dohrávať celý druhý polčas s desiatimi mužmi v poli. Tí však ďalej útočili a zatlačili domácich na ich polovicu. V 70. minúte vyrovnal Michael Essien. Víťazný gól visel na vlásku, no z mnohých šancí gól nepadol. Po záverečnom hvizde bolo jasné, že novým majstrom je Manchester. Chelsea sa nepodarilo nemožné a po remíze im ostalo len druhé miesto.

Arsenal 1:1 Chelsea
Góly: 43. Gilberto Silva z pen. - 70. Essien
Emirates Stadium (60 102 divákov)

Arsenal: Lehmann – Eboue, Gallas, Toure, Clichy – Diaby (79. Hoyte), Fabregas, Silva, Denilson (59. Hleb) – Adebayor, Julio Baptista.

Chelsea: Čech – Ferreira, Boulahrouz, Terry, Bridge – Mikel (74. Diarra), Essien, Lampard – Wright-Phillips (80. Sinclair), J. Cole, Kalou.

Žlté karty: Adebayor - Mikel, Essien.
Červená karta: Boulahrouz.